Úvodní stránka » Incentivní zájezdy » Evropa » SMARAGDOVÝ OSTROV STŘEDOMOŘÍ

SMARAGDOVÝ OSTROV STŘEDOMOŘÍ

Itálie, Sardinie

Ostrov Sardinie – často nazýván Karibikem Středomoří či „Smaragdové pobřeží“, pro svou až neuvěřitelně průzračnou barvu moře v nesčetných odstínech modré a zelené barvy, díky kterému je tak obdivován a vyhledáván. Průzračné pláže lákají ke koupání a k jachtingu.

Sardinie (italsky: Sardegna, sardinsky: Sardigna, Sardinna nebo Sardinnia) je autonomní oblast a ostrov na jihozápadě Itálie o rozloze 24 090 km² ve Středozemním moři. Samotný ostrov Sardinie je druhým největším ostrovem Středozemního moře (po Sicílii), ležícím mezi Apeninským poloostrovem, Španělskem, Korsikou a Tuniskem. Přístup je nejčastější lodí z Itálie anebo Korsiky přes Bonifácký průliv.

Sardinie nabízí nádherné přírodní scenérie, jako např. skalnatá oblast Aggius se zajímavými stometrovými oblými monolity. Na severním pobřeží u Capo Testa vystupuje přímo z moře pás 60–90 m vysokých, oblých balvanových kup nebo efektní červené skalní stěny vystupující přímo z vody u Arbataxu.

Na motorových člunech jižním pobřežím

Čeká na vás adrenalinová jízda na rychlých zodiacích rozrážející vlnky pod přídí. Nenechte si ujít úchvatné scenérie rozeklaných útesů, dlouhých kos vybíhajících do tyrkysového moře a pozůstatky opevnění z dob středověké nadvlády Španělů, zejména pak hlídkové věže. Za povšimnutí však stojí také antické stavby. Snad každému pak musí být příjemné koupání a šnorchlování v zátokách přístupných pouze z moře, či návštěva pláží s krásným lehce nažloutlým pískem.

Cyklistický výlet po pobřeží

Sardinské jižní pobřeží poskytuje cyklistům skutečně nezapomenutelný zážitek – rovinatý, leč pestrý terén, single track nad skrytými zátokami a všudypřítomné výhledy na tento exotického středomořský kraj.

Prohlídka města Cagliari

Objevte tajemství města Cagliari, které je po staletí obdivované pro svou barevnost a krásu. Moderní město se zachovalou punsko-římskou výstavbou se silným vlivem španělské architektury si vysloužilo přídomek sluneční město. At už navštívíte  Marinu, což je přístavní čtvrť lemovanou palmami a obchůdky s pohlednicemi a suvenýry, které jsou chráněny před sluncem podloubím, nebo Castello - zámeckou čtvrť, nacházející se na kopci nad přístavem. Středomořská atmosféra a architektura vás pohltí.

Námořní jachting

Výuka či jen oddechový výlet na luxusních oplachtěných jachtách Jenneau, Beneteau či Bavaria 12 – 15 m dlouhých. Zkušený skipper Vás seznámí s obsluhou jachty, a Vy si pak sami vyzkoušíte řízení kormidlem i tahání plachtoví. Trasa vede jižním pobřežím. V průběhu výletu jsou možné zastávky v opuštěných zátokách se šnorchlováním, nebo jen prostým koupáním.

Firemní zájezd - plavba na plachetnici podél pobřeží Sardinie     >>   více

Výlet na velké plachetnici

Oproti programu „Námořní jachting“ jsou účastníci tohoto programu naloděni na dvojstěžňovou plachetnici o délce 26m a celkovým oplachtěním 220 metrů čtverečních. Na této lodi se účastníci nic neučí, nezasahují do řízení – jde pouze o poklidný výlet s krásnými panoramaty, koupáním a především - bez řevu motorů!

Lovci ze smaragdobého ostrova (motoráky + offroad)

Celodenní akční program zahrnující „orientační závod“ na menších zodiacích (každá posádka dostává svůj log-book), lovení artefaktů pod vodní hladinou formou nádechového potápění, luštění dalších postupových bodů. Zakončení závodu proběhne v plážových restauracích Tuerredda beach (Hotel Forte Village) nebo Cala Sinzias Beach (Hotel Pullman Timi Ama). Po vydatném sardském obědu a vítězným drinkem se odeberete na útes nad pláží, kde již čekají vozy 4x4 Land Rover, které vás odvezou „kamzičími“ stezkami zpět do civilizace a k vašemu hotelu.

Skálolezení nad vodní hladinou

Z pohledu sportovního lezení je Sardinie naprostým evropským unikátem. Sardinie nabízí kratší, leckdy méně příkré stěny v bezprostřední blízkosti mořského příboje. Tím Vaše lezecká disciplína dostává rázem jiný rozměr – jen Vy, specificky hrubá skála, horký středomořský vzduch a šplouchající moře.

Golf

Příznivci bílého míčku a krátce střižené trávy si na Sardinii přijdou na své - středomořské počasí, skvěle upravené greeny a především četnost hřišť zaujme každého hráče.

FORTE VILLAGE RESORT ****

Forte Village Resort - Il Castello se nachází přímo na pobřeží Pula a nabízí ubytování v luxusních pokojích s balkonem. Součástí rezortu je také lázeňské a wellness centrum a vodní park.
Prostorné pokoje jsou zařízené v tradičním sardinském stylu a k jejich vybavení patří LCD TV a individuálně nastavitelná klimatizace. Součástí některých pokojů je malý obývací prostor s rozkládací pohovkou.
Rezort Forte Village svým hostům nabízí celkem 21 restaurací a barů, kde se podávají jídla mezinárodní i sardinské kuchyně k obědu a večeři. Snídaně formou bufetu se podává u venkovního bazénu.
Soukromá pláž rezortu Il Castello je vybavena lehátky a slunečníky. K dispozici jsou zde také tenisové kurty, fotbalové hřiště, potápěčské centrum a hřiště na plážový volejbal.   >> více

HOTEL PULLMAN TIMI AMA *****

Pullman Timi Ama Sardegna stojí obklopen středomořskou vegetací ve Villasimiusu a nabízí prostorné pokoje s balkonem a s výhledem do zahrady nebo na moře, bezplatný venkovní bazén, wellness centrum a soukromou pláž s bílým pískem.
Pokoje jsou klasicky zařízené. Každý má satelitní TV, bezplatné Wi-Fi a klimatizaci. V hotelu jsou k dispozici 3 restaurace a 4 bary, včetně těch u bazénu a na pláži.
Pullman Timi Ama se nachází v samém srdci chráněné mořské oblasti Capo Carbonara, 55 km od letiště v Cagliari, 10 minut pěšky od pláže Timi Ama, ke které jezdí také bezplatná hotelová kyvadlová doprava.

Letecky

Praha – Olbia    (2 h 15 min)

Smart Wings

 

Napište nám na omt@omt.cz, zavolejte +420 495 515 101 nebo odešlete formulář

Poptávka / žádost o kalkulaci

Opište kontrolní text

(opište text z obrázku)

* - takto označené položky je nutné vyplnit

NA KUBU ZA SLUNCEM, MOŘEM A VITAMÍNEM „R“

NA JACHTĚ PRYČ Z PŘEPLNĚNÝCH PLÁŽÍ

© 2014-2018, OMT TRAVEL - Incentivní zájezdy

Realizace a SEO: CCN Plus, s.r.o.